744C0832742FP
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 744C0832742FP
RoHS RoHS
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Power Per Element 125mW
Resistance (Ohms) 27.4k
Number of Resistors 4
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 4 RES 27.4K OHM 2012