752081222JPTR13
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 752081222JPTR13
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Bussed
Package / Case 8-SRT
Size / Dimension 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Power Per Element 80mW
Resistance (Ohms) 2.2k
Number of Resistors 7
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 7 RES 2.2K OHM 8SRT