752091104JPTR13
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 752091104JPTR13
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Package / Case 9-SRT
Size / Dimension 0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Power Per Element 80mW
Resistance (Ohms) 100k
Number of Resistors 8
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SRT