752163151GPTR13
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 752163151GPTR13
  • Package: 16-DRT
Parameters
Series 752
RoHS RoHS
Tolerance ±2%
Part Status Active
Applications -
Circuit Type Isolated
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 16
Package / Case 16-DRT
Size / Dimension 0.465" L x 0.080" W (11.81mm x 2.03mm)
Power Per Element 160mW
Resistance (Ohms) 150
Number of Resistors 8
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 16DRT