752201473JPTR13
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 752201473JPTR13
  • Package: 20-DRT
Parameters
Series 752
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Bussed
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 20
Package / Case 20-DRT
Size / Dimension 0.565" L x 0.080" W (14.35mm x 2.03mm)
Power Per Element 80mW
Resistance (Ohms) 47k
Number of Resistors 18
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 18 RES 47K OHM 20DRT