752241472JP
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 752241472JP
  • Package: 24-DRT
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Bussed
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 24
Package / Case 24-DRT
Size / Dimension 0.665" L x 0.080" W (16.89mm x 2.03mm)
Power Per Element 80mW
Resistance (Ohms) 4.7k
Number of Resistors 22
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.100" (2.53mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
RES ARRAY 22 RES 4.7K OHM 24DRT