766161472JPTR7
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 766161472JPTR7
  • Package: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Parameters
Series 766
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Bussed
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 16
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Size / Dimension 0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Power Per Element 80mW
Resistance (Ohms) 4.7k
Number of Resistors 15
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.069" (1.75mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC