767161822JP
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 767161822JP
  • Package: 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Parameters
Series 767
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Bussed
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 16
Package / Case 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Size / Dimension 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 8.2k
Number of Resistors 15
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.093" (2.36mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC