768201103JP
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: 768201103JP
  • Package: 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Parameters
Series 768
RoHS RoHS
Tolerance ±5%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Bussed
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 20
Package / Case 20-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Size / Dimension 0.540" L x 0.220" W (13.70mm x 5.59mm)
Power Per Element 100mW
Resistance (Ohms) 10k
Number of Resistors 19
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC