RT1200B7
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: RT1200B7
  • Package: 36-LBGA
Parameters
Series ClearONE™
RoHS RoHS
Tolerance ±1%
Part Status Obsolete
Applications Compact PCI®
Circuit Type Dual Terminator
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 36
Package / Case 36-LBGA
Size / Dimension 0.315" L x 0.157" W (8.00mm x 4.00mm)
Power Per Element 50mW
Resistance (Ohms) 10
Number of Resistors 16
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.053" (1.34mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 36-BGA (8x4)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C