RT134B7TR7
  • Manufacturer: CTS Resistor Products
  • CONEVO NO: RT134B7TR7
  • Package: 24-LBGA
Parameters
Series ClearONE™
RoHS RoHS
Tolerance ±1%
Part Status Obsolete
Applications -
Circuit Type Dual Terminator
Mounting Type Surface Mount
Number of Pins 24
Package / Case 24-LBGA
Size / Dimension 0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
Power Per Element 50mW
Resistance (Ohms) 75, 150
Number of Resistors 16
Resistor-Ratio-Drift -
Height - Seated (Max) 0.053" (1.34mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Resistor Matching Ratio -
Supplier Device Package 24-BGA (8x3)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C