AP7381-33Y-13
AP7381-33Y-13
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • CONEVO NO: AP7381-33Y-13
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1V @ 100mA
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
Current - Supply (Max) 25 µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package SOT-89-3
Base Product Number AP7381
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
Standard Package 2,500
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA SOT-89-3