AP7384-33Y-13
AP7384-33Y-13
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • CONEVO NO: AP7384-33Y-13
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 50mA
Current - Supply (Max) 25 µA
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package SOT-89-3
Base Product Number AP7384
RoHS Status ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 3 (168 Hours)
Standard Package 2,500
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 50mA SOT-89-3