FH1220004
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • CONEVO NO: FH1220004
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SaRonix-eCera™ FH
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 12.288 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
CRYSTAL 12.2880MHZ 20PF SMD