FL400WFMR1
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • CONEVO NO: FL400WFMR1
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SaRonix-eCera™ FL
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 40 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm)
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD