FY2500068
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • CONEVO NO: FY2500068
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series SaRonix-eCera™ FY
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 25 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD