ZRA245F03TA
ZRA245F03TA
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • CONEVO NO: ZRA245F03TA
  • Package: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Datasheet: PDF
Parameters
Mfr Diodes Incorporated
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Reference Type Shunt
Output Type Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.45V
Current - Output 120 mA
Tolerance ±3%
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Noise - 10Hz to 10kHz 65µVrms
Voltage - Input -
Current - Supply -
Current - Cathode 2 mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device Package SOT-23-3
Base Product Number ZRA245
RoHS Status RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
REACH Status REACH Unaffected
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Standard Package 3,000
Shunt Voltage Reference IC Fixed 2.45V V ±3% 120 mA SOT-23-3