EA R480X-43ALW
  • Manufacturer: Display Visions
  • CONEVO NO: EA R480X-43ALW
  • Package: Bag
RoHS RoHS
Backlight -
Interface Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pixels 480 x 272
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Viewing Area 95.04mm W x 53.86mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type SC7283, GT911
Background Color -
Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
4,3" TFT DISPLAY 480X272 DOTS IN