EA TFT035-32ATS
  • Manufacturer: Display Visions
  • CONEVO NO: EA TFT035-32ATS
  • Package: Bag
RoHS RoHS
Backlight LED - White
Interface Parallel, 24-Bit (RGB)
Dot Pixels 320 x 240 (QVGA)
Part Status Active
Touchscreen Capacitive
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color
Viewing Area 73.10mm W x 55.50mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type -
Background Color -
Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)