DLC0069AZOG-W
  • Manufacturer: DLC Display Co.,Ltd
  • CONEVO NO: DLC0069AZOG-W
  • Package: -
RoHS RoHS
Backlight -
Interface I²C
Dot Pixels 96 x 16
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode -
Display Type OLED - Passive Matrix
Viewing Area 19.26mm W x 5.18mm H
Graphics Color White
Controller Type SSD1306
Background Color -
Diagonal Screen Size 0.69" (17.53mm)
0.69" PMOLED 96X16 WHITE