DLC1010BBP30HF-C-1
  • Manufacturer: DLC Display Co.,Ltd
  • CONEVO NO: DLC1010BBP30HF-C-1
  • Package: -
RoHS RoHS
Backlight LED
Interface HDMI
Dot Pixels 1280 x 800
Part Status Active
Touchscreen -
Display Mode Transmissive
Display Type TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Viewing Area 218.16mm W x 136.80mm H
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Controller Type -
Background Color -
Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
HDMI 10.1" IPS RASPBERRY PI