DRA127-471-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: DRA127-471-R
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 470 µH
Material - Core -
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
DC Resistance (DCR) 910mOhm
Current Rating (Amps) 827 mA
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.62A
Inductance Frequency - Test 100 kHz