DRQ125-100-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: DRQ125-100-R
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series DRQ
RoHS RoHS
Height 0.236" (6.00mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 2.67 A
Current Rating - Parallel 5.35 A
Current Saturation - Series 3.59 A
DC Resistance (DCR) - Series 75.7mOhm
Current Saturation - Parallel 7.17 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 18.9mOhm
Inductance - Connected In Series 38.62 µH
Inductance - Connected In Parallel 9.654 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 9.654UH SMD