DRQ125-680-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: DRQ125-680-R
  • Package: Nonstandard
Parameters
Current Saturation - Parallel 2.7 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 101mOhm
Inductance - Connected In Series 271.6 µH
Inductance - Connected In Parallel 67.91 µH
Series DRQ
RoHS RoHS
Height 0.236" (6.00mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 1.11 A
Current Rating - Parallel 2.22 A
Current Saturation - Series 1.35 A
DC Resistance (DCR) - Series 440mOhm
INDUCT ARRAY 2 COIL 67.91UH SMD