MPIA4015V2-100-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: MPIA4015V2-100-R
  • Package: 2-SMD, J-Lead
Parameters
Series MPIA40-V2
RoHS RoHS
Type Molded
Ratings AEC-Q200
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Material - Core Metal Composite
Size / Dimension 0.195" L x 0.165" W (4.95mm x 4.20mm)
DC Resistance (DCR) 294mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.8 A
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 14MHz
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 10UH 1.8A 294 MOHM SMD