SDQ25-470-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: SDQ25-470-R
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series SDQ
RoHS RoHS
Height 0.098" (2.50mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 374 mA
Current Rating - Parallel 749 mA
Current Saturation - Series 292 mA
DC Resistance (DCR) - Series 1.78Ohm
Current Saturation - Parallel 584 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel 446.1mOhm
Inductance - Connected In Series 189.7 µH
Inductance - Connected In Parallel 47.43 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 47.43UH SMD