SDQ25-821-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: SDQ25-821-R
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series SDQ
RoHS RoHS
Height 0.098" (2.50mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 93 mA
Current Rating - Parallel 186 mA
Current Saturation - Series 70 mA
DC Resistance (DCR) - Series 28.99Ohm
Current Saturation - Parallel 140 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel 7.25Ohm
Inductance - Connected In Series 3.3 mH
Inductance - Connected In Parallel 824.3 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 824.3UH SMD