SDQ25-8R2-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: SDQ25-8R2-R
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series SDQ
RoHS RoHS
Height 0.098" (2.50mm)
Ratings -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Number of Coils 2
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current Rating - Series 785 mA
Current Rating - Parallel 1.57 A
Current Saturation - Series 682 mA
DC Resistance (DCR) - Series 405.9mOhm
Current Saturation - Parallel 1.36 A
DC Resistance (DCR) - Parallel 101.5mOhm
Inductance - Connected In Series 34.85 µH
Inductance - Connected In Parallel 8.71 µH
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.71UH SMD