UP5S-220-R
  • Manufacturer: Eaton - Electronics Division
  • CONEVO NO: UP5S-220-R
  • Package: Nonstandard
Parameters
Series UNI-PAC™ 5S
RoHS RoHS
Type Wirewound
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 22 µH
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core -
Size / Dimension 0.724" L x 0.591" W (18.40mm x 15.00mm)
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Current Rating (Amps) 3.15 A
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 15MHz
Current - Saturation (Isat) 5.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
FIXED IND 22UH 3.15A 45 MOHM SMD