EA2025JA18-25.000M TR
  • Manufacturer: Ecliptek
  • CONEVO NO: EA2025JA18-25.000M TR
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series EA2025
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 25 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD