EB1216YA10-26.000M TR
  • Manufacturer: Ecliptek
  • CONEVO NO: EB1216YA10-26.000M TR
Ratings AEC-Q200
Frequency 26 MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD