EB3250JA12-24.000M TR
  • Manufacturer: Ecliptek
  • CONEVO NO: EB3250JA12-24.000M TR
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series EB3250
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings AEC-Q200
Frequency 24 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 12pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD