ECS-080-18-23A-JGN-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-080-18-23A-JGN-TR
  • Package: 2-SMD, No Lead
Parameters
Series ECX-64A
Ratings -
Frequency 8 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD