ECS-100-20-1X-EM
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-100-20-1X-EM
  • Package: HC-49/U
Parameters
Series HC-49UX
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 10 MHz
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/U
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.530" (13.46mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF TH