ECS-130-20-3X-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-130-20-3X-TR
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series CSM-3X
Ratings -
Frequency 13 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
CRYSTAL 13.0000MHZ 20PF SMD