ECS-32-17-1
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-32-17-1
  • Package: HC-49/U
Parameters
Series HC-49U
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 3.2768 MHz
Part Status Not For New Designs
Mounting Type Through Hole
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/U
Load Capacitance 17pF
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.530" (13.46mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
CRYSTAL 3.2768MHZ 17PF TH