ECS-320-10-36B-CKM-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-320-10-36B-CKM-TR
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series ECX-2236B
Ratings -
Frequency 32 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD