ECS-320-8-30B-CKM
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-320-8-30B-CKM
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series ECX-53B
RoHS RoHS
Type MHz Crystal
Ratings -
Frequency 32 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 8pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±10ppm
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD