ECS-.327-5-16-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-.327-5-16-TR
  • Package: 2-SMD, No Lead
Parameters
Series ECX-16
RoHS RoHS
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Ratings -
Frequency 32.768 kHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 5pF
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Stability -
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
CRYSTAL 32.7680KHZ 5PF SMD