ECS-40-20-28AX-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-40-20-28AX-TR
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series CSM-4AX
Ratings -
Frequency 4 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.492" L x 0.191" W (12.50mm x 4.85mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF SMD