ECS-60-18-18-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-60-18-18-TR
  • Package: 4-SMD, No Lead
Parameters
Series CSM-12
Ratings -
Frequency 6 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
Frequency Stability ±100ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
CRYSTAL 6.0000MHZ 18PF SMD