ECS-60-32-5PXDN-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-60-32-5PXDN-TR
  • Package: HC-49/US
Parameters
Series CSM-7X-DN
Ratings -
Frequency 6 MHz
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case HC-49/US
Load Capacitance 32pF
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability ±100ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
CRYSTAL 6.0000MHZ 32PF SMD