ECS-CR2-16.00-B-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-CR2-16.00-B-TR
  • Package: 3-SMD, No Lead
Parameters
Features Built in Capacitor
Frequency 16 MHz
Impedance -
Capacitance 15 pF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Type Ceramic
Height 0.059" (1.50mm)
CERAMIC RES 16.0000MHZ 15PF SMD