ECS-CR2-20.00-A-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-CR2-20.00-A-TR
  • Package: 1512 (3731 Metric)
Type Ceramic
Height 0.059" (1.50mm)
Features -
Frequency 20 MHz
Impedance -
Capacitance -
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1512 (3731 Metric)
Size / Dimension 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
CERAMIC RES 20.0000MHZ SMD