ECS-CTE-12.00-10-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-CTE-12.00-10-TR
  • Package: 3-SMD, No Lead
Parameters
Series ECS-CTE
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.039" (1.00mm)
Features Built in Capacitor
Frequency 12 MHz
Impedance 30 Ohms
Capacitance 10 pF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency Stability ±0.2%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CERAMIC RES 12.00MHZ 10PF SMD