ECS-CTP-3.68-30-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-CTP-3.68-30-TR
  • Package: 3-SMD, No Lead
Parameters
Series ECS-CTP
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.079" (2.00mm)
Features Built in Capacitor
Frequency 3.68 MHz
Impedance 30 Ohms
Capacitance 30 pF
Package / Case 3-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
CERAMIC RES 3.68MHZ 30PF SMD