ECS-HFR-27.00-B-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-HFR-27.00-B-TR
  • Package: 3-SMD, Non-Standard
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.047" (1.19mm)
Features Built in Capacitor
Frequency 27 MHz
Impedance -
Capacitance 8 pF
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±0.4%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Series ECS-HFR-B
CERAMIC RES 27.0000MHZ 8PF SMD