ECS-SR1-3.58-A-TR
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ECS-SR1-3.58-A-TR
  • Package: 2-SMD, Non-Standard
Parameters
Series ECS-SR1-A
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.071" (1.80mm)
Features -
Frequency 3.58 MHz
Impedance 40 Ohms
Capacitance -
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2-SMD, Non-Standard
Size / Dimension 0.295" L x 0.130" W (7.50mm x 3.30mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
CERAMIC RES 3.5800MHZ SMD