ZTT-3.68MG
  • Manufacturer: ECS Inc.
  • CONEVO NO: ZTT-3.68MG
  • Package: Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Parameters
Series ZTT
RoHS RoHS
Type Ceramic
Height 0.295" (7.50mm)
Features Built in Capacitor
Frequency 3.68 MHz
Impedance 30 Ohms
Capacitance 30 pF
Part Status Obsolete
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Size / Dimension 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Frequency Stability ±0.3%
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
CERAMIC RES 3.6800MHZ 30PF T/H