DCK-3R3E404T-E
  • Manufacturer: Elna America
  • CONEVO NO: DCK-3R3E404T-E
  • Package: Coin, Thin Terminals - Same Sides
Parameters
Series DCK
RoHS RoHS
Tolerance -20%, +80%
Capacitance 400 mF
Part Status Obsolete
Termination SMD (SMT) Tabs
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Coin, Thin Terminals - Same Sides
Voltage - Rated 3.3 V
Lifetime @ Temp. 500 Hrs @ 60°C
Size / Dimension 0.268" Dia (6.80mm)
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200Ohm @ 1kHz
CAP 200MF -20% +80% 3.3V SMD